www.zir.pl
Spotkanie dot. pomocy rolnikom poszkodowanym w wyniku anomalii pogodowych. PDF Drukuj Email
Wpisany przez JW   
piątek, 27 sierpnia 2010 15:11

25 sierpnia w biurze ZIR odbyło się kolejne spotkanie dotyczące pomocy producentom rolnym poszkodowanym w wyniku anomalii pogodowych. Uczestniczyli w nim: Wicemarszałek Województwa Jan Krawczuk, przedstawiciele organizacji rolniczych, Urzędu Marszałkowskiego, Wojewody oraz Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.

Więcej…
 
Narada żniwna w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim. PDF Drukuj Email
Wpisany przez JB   
piątek, 13 sierpnia 2010 12:03

Na zaproszenie Wicewojewody zachodniopomorskiego Andrzeja Chmielewskiego oraz Prezesa Zarządu Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej Edwarda Sadłowskiego, w dniu 10 sierpnia br. spotkali się w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim przedstawiciele instytucji zajmujących się rolnictwem i przedstawiciele firm skupowych.
W trakcie spotkania omówiono różne aspekty sytuacji jaka wytworzyła się na rynku zbóż i rzepaku w wyniku niekorzystnego przebiegu warunków pogodowych w bieżącym roku (szczególnie w ostatnim okresie). Mimo postulatu rolniczych związków zawodowych, wicewojewoda po zasięgnięciu opinii przedstawicieli agencji i KRUS uznał za bezzasadne uruchamianie komisji szacujących straty w gospodarstwach.
Po zgromadzeniu odpowiednich danych Wojewoda prześle do firm skupujących, które zawarły kontrakty z rolnikami, pismo potwierdzające wystąpienie na terenie województwa zachodniopomorskiego warunków pogodowych skutkujących zmniejszeniem i pogorszeniem jakości plonów zbóż i rzepaku.

 
Spotkanie przedstawicieli Zespołu Monitorującego z Wicewojewodą zachodniopomorskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez JB   
piątek, 06 sierpnia 2010 13:22

Wicewojewoda zachodniopomorski  Pan Andrzej Chmielewski w dniu 04 sierpnia br. spotkał się z przedstawicielami  Zespołu Monitorującego Sytuację w Rolnictwie. 
Zespół reprezentowali:
Edward Sadłowski-   Prezes Zarządu ZIR,
Edward Kosmal-    Przewodniczący RW NSZZ RI "Solidarność"
Jan Kozak-   Przewodniczący RW ZK i OR.
W  spotkaniu  uczestniczyła  Barbara Wójcik- dyr. Wydz. Środowiska i Łowiectwa ZUW oraz Jan Białkowski- dyr. Biura ZIR.

Wicewojewoda uzależnił uruchomienie komisji szacujących od opinii MR i RW.

Uzgodniono wspólną organizację spotkania z podmiotami skupowymi. Spotkanie odbędzie się 10 sierpnia br. w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

 
Posiedzenie Zespołu Monitorującego Sytuację w Rolnictwie PDF Drukuj Email
Wpisany przez JB   
piątek, 06 sierpnia 2010 12:39


W dniu 03 sierpnia br. w siedzibie Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej zebrał się skupiający przedstawicieli  samorządu rolniczego oraz działających na terenie województwa rolniczych organizacji związkowych Zespół Monitorujący Sytuację w Rolnictwie.
Celem spotkania było omówienie  sytuacji  na plantacjach zachodniopomorskich rolników u progu tegorocznych żniw. W spotkaniu uczestniczyła Pani Agata Łucka dyr. ZODR Barzkowice, jednocześnie przew.  Komisji do szacowania szkód w gospodarstwach rolnych, działach specjalnych produkcji rolnej oraz w infrastrukturze technicznej na terenach wiejskich dotkniętych klęską żywiołową. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki reprezentowała Pani Justyna Pawłowska.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 13