Konkurs sołectw rozstrzygnięty! PDF Drukuj Email
Wpisany przez JW   
piątek, 17 września 2010 11:38

Uroczyste spotkanie wystawców, agrobiznesmenów i handlowców podczas sobotniej gali na XXIII Barzkowickich Targach Rolnych AGRO POMERANIA 2010 było wyśmienitą okazją do podsumowania konkursu "Rozwojowe i przyjazne środowisku sołectwo".
Celem konkursu organizowanego przez Zachodniopomorską Izbę Rolniczą w Szczecinie przy współpracy z  Zachodniopomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach i Urzędem Marszałkowskim Województwa  Zachodniopomorskiego była promocja innowacyjnych
i oryginalnych, lokalnych przedsięwzięć ekologicznych oraz pobudzanie aktywności gospodarczej, których efektem będzie dalszy rozwój obszarów wiejskich naszego województwa.
Konkurs cieszył się dużą popularnością. Do udziału w etapie gminnym zgłosiło się 49 sołectw z naszego województwa, natomiast o zwycięstwo
walczyło 13 sołectw, które zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego.

Największe uznanie Komisji w tegorocznej edycji konkursu uzyskało sołectwo
MOCZYŁY gm. Kołbaskowo zajmując I miejsce

 

II miejsce przypadło sołectwu STUCHOWO gm. Świerzno
III miejsce zajęło sołectwo DOBIESŁAW gm. Darłowo
Sołectwo KARNIESZEWICE z gm. Koszalin zostało wyróżnione.

Przeprowadzenie konkursu było możliwe dzięki ścisłej współpracy samorządu rolniczego, doradztwa rolniczego i jednostek samorządu terytorialnego. Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja konkursu będzie cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem, a zwycięzcy naszego konkursu nie spoczną na laurach i będą wdrażać nowe projekty, które przyczynią się do rozwoju ich własnych sołectw, a także dadzą przykład i motywację pozostałym.

Instytucje współpracujące: Urzędy Gmin  i Starostwa Powiatowe.

Organizację Konkursu dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.